Пошук по сайту

З матеріалів нашого сайту з 16.07.2022 р. відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (ст. 27, частина 6) виключено всі публікації з контентом російською мовою, ідентичного якому у вигляді публікацій українською мовою у нас немає.

До матеріалів нашого сайту не увійшла інформація, яка є конфіденційною та не підлягає розголошенню за домовленістю із замовниками.

При цитуванні, викладанні матеріалів сайту центру "Пульс" на інших сайтах, соціальних мережах просимо посилатися на джерело   ( http://puls.od.ua ).

При використанні матеріалів у друкованих ЗМІ просимо вказувати Соціологічний інформаційно-дослідницький центр "Пульс" як джерело інформації.

Коментарі

РЕТЕЛЬНІШЕ ТРЕБА, ХЛОПЦІ (2)

У нашій практиці бувало всяке. Приводи, на жаль, були, є і, мабуть, будуть. Цього разу приводом до «виступу» стала замітка на сайті 048.ua під назвою "Зганьбилися: Захисники "російського світу" в Одесі не дружать з математикою (ФОТОФАКТ)". Зрозуміло, що звичайний журналіст, як і звичайний редактор і звичайний читач, людина, яка переглядає інформацію в Інтернеті, зовсім не зобов'язана знати - які математичні процедури використовуються в соціологічних дослідженнях при підрахункові результатів. Але є те, що навіть школяру відомо: ОКРУГЛЕННЯ. Ну, а для тих хто забув, подробиці можна знайти в будь-якій онлайн-енциклопедії...

Читати повністю

 

РЕТЕЛЬНІШЕ ТРЕБА, ХЛОПЦІ (1)

Ретельніше треба, хлопці. Загальним виглядом опанували, тепер подробиці не треба пропускати.

© М.  Жванецький

Центр "Пульс" пережив уже вісім великих виборчих кампаній. Іде (де факто) дев'ята. Це не рахуючи локальних (у Теплодарі, Південному, Іллічівську, Ізмаїлі, Білгороді Дністровському, районних в Одесі та області тощо). І знову доводиться, як то кажуть, "виступати". Приводи, на жаль, були, є і, мабуть, будуть.

Не знаю, можливо, збоку це виглядає причіпками педанта. Зрозуміло, що звичайний читач, радіослухач, телеглядач, людина, яка переглядає інформацію в Інтернеті, зовсім не зобов'язана знати, які саме методики, техніки та процедури повинні використовуватися в тих чи інших соціологічних дослідженнях, щоб на виході була така інформація, якій можна довіряти.

Читати повністю

 

ПРО ПЕРЕДВИБІРНІ РЕЙТИНГИ, "ПРАЙМЕРИЗ" І СПРАВЖНЮ СОЦІОЛОГІЮ. ТРАНСКРИПТ ІНТЕРВ'Ю

Вісім років тому, 13 лютого 2002 року, у прямому ефірі Телерадіокомпанії РІАК пройшла програма “До часу”. У ній автору цього матеріалу та ведучій (С. Фабрикант) вдалося за неповних сорок хвилин досить докладно обговорити нормальною російською мовою (а не професійним жаргоном) найважливіші передумови та складові справжнього, професійно підготовленого та проведеного соціологічного дослідження. На виході якого отримуємо якісну, достовірну інформацію. Багато уваги приділялося у програмі та іншим проблемам. В тому числі:

– чому та як робляться у передвиборчий (і не лише) період псевдосоціологічні опитування;

– як їх відрізнити від справжніх, чесно та професійно проведених соціологічних досліджень.

Читати повністю

 

«ТЩАТЕЛЬНЕЕ НАДО, РЕБЯТА» (2)

 

В нашей практике бывало всякое. Поводы, к сожалению, были, есть и, по-видимому, будут. На этот раз поводом к «выступлению» послужила заметка на сайте 048.ua под названием "Опозорились: Защитники "русского мира" в Одессе не дружат с математикой (ФОТОФАКТ)".

Понятно, что обычный журналист, как и обычный редактор и обычный читатель, человек, просматривающий информацию в Интернете совершенно не обязан знать – какие математические процедуры используются в социологических исследованиях при подсчете результатов. Но, есть то, что даже школьнику известно: ОКРУГЛЕНИЕ. Ну, а для тех кто подзабыл, подробности можно найти в любой онлайн-энциклопедии,  например здесь: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F .

Так вот, в своей работе социологи анализируют статистические данные с помощью пакета программ SPSS. Мы, естественно, тоже. И вот какую таблицу мы получили от SPSS:

Читать полностью

 

О ПРЕДВЫБОРНЫХ РЕЙТИНГАХ, "ПРАЙМЭРИЗ" И НАСТОЯЩЕЙ СОЦИОЛОГИИ. ТРАНСКРИПТ ИНТЕРВЬЮ

Восемь лет назад, 13 февраля 2002 года в прямом эфире Телерадиокомпании РИАК прошла программа “Ко времени”. В ней автору этого материала и ведущей (С. Фабрикант) удалось за неполных сорок минут достаточно подробно обсудить на нормальном русском языке (а не на профессиональном жаргоне)  важнейшие предпосылки и слагаемые настоящего, профессионально подготовленного и проведенного социологического исследования. На выходе которого мы получаем качественную, достоверную информацию. Много внимания уделялось в программе и другим проблемам. В том числе:

– почему и как делаются  в предвыборный (и не только) период псевдосоциологические опросы;

– как их отличить от настоящих, честно и профессионально проведенных социологических исследований.

Читать полностью

 

ТЩАТЕЛЬНЕЙ НАДО, РЕБЯТА (1)

Тщательней надо, ребята.  Общим видом овладели, теперь подробности не надо пропускать.

© М.  Жванецкий


Центр "Пульс" пережил уже восемь крупных избирательных кампаний. Идёт (де факто) девятая. Это не считая локальных (в Теплодаре, Южном, Ильичевске, Измаиле, Белгороде Днестровском, районных в Одессе и области и т. п.). И снова приходится, что называется, "выступать". Поводы, к сожалению, были, есть и, по-видимому, будут.

Не знаю, может быть, со стороны это выглядит придирками педанта. Понятно, что обычный читатель, радиослушатель, телезритель, человек, просматривающий информацию в Интернете совершенно не обязан знать, какие именно методики, техники и процедуры должны использоваться в тех или иных социологических исследованиях, чтобы на выходе была такая информация, которой можно доверять.

Читать полностью